E-conom 2017/1. (VI. évf. 1. sz.)

Kedves Olvasó!

Folyóiratunk egyik kiemelt célja, hogy publikációs fórumot nyújtson a kezdő, fiatal kutatók színvonalas írásainak is. Ennek megfelelően felkértük a 2017-ben megrendezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi Szekciójának első helyezettjeit, hogy foglalják össze egy-egy tanulmányban kutatási eredményeiket. Jelen lapszámunkban nagy örömmel biztosítunk fórumot néhány igazán színvonalas diákköri kutatás eredményének.

A szerkesztők

To the Readers

Lectori Salutem! Our journal aims to offer an outlet for high standard studies written by young scholars. Accordingly, we asked the winners of the Economic Section in the National Scientific Students' Associations Conference, 2017 to summarize their research results in a paper. We are very proud that we can provide a forum in this issue for some really high quality results of students' research.

The Editors

Tartalomjegyzék | Table of Contents

Szilágyi Bernadett Portfólió-biztosítási stratégiák – A CPPI stratégia elemzése
Portfolio insurance strategies: Analyzing the CPPI strategy