E-conom 2017/2. (VI. évf. 2. sz.)

Kedves Olvasó!

Folyóiratunk egyik kiemelt célja, hogy publikációs fórumot nyújtson a kezdő, fiatal kutatók színvonalas írásainak is. Ennek megfelelően felkértük a 2017-ben megrendezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi Szekciójának első helyezettjeit, hogy foglalják össze egy-egy tanulmányban kutatási eredményeiket. Jelen lapszámunkban nagy örömmel biztosítunk fórumot néhány igazán színvonalas diákköri kutatás eredményének.

A szerkesztők

To the Readers

Lectori Salutem! Our journal aims to offer an outlet for high standard studies written by young scholars. Accordingly, we asked the winners of the Economic Section in the National Scientific Students' Associations Conference, 2017 to summarize their research results in a paper. We are very proud that we can provide a forum in this issue for some really high quality results of students' research.

The Editors

Tartalomjegyzék | Table of Contents

Gőz András
Erb Franciska
A feleletválasztós tesztek kiértékelésének módszerei és a kiértékelést támogató alkalmazás fejlesztése
Methods for analyzing simple choice tests and developing an application which supports the evaluation
Uzonyi Antal Hajdúböszörmény helyzetének elemzése, valamint az agrár- és vidékfejlesztési támogatások értékelése
Analysis of the situation of Hajdúböszörmény, and evaluation of agricultural and rural development subsidies
Burka Nikoletta Zsuzsanna A hidegen sajtolt tökmagolaj mint helyi termék szerepe a helyi fejlődési folyamatokban
Role of the local production of the cold-pressed pumpkin seed oil in the local development processes
Lipták Lilla A közösségi tagság hatása a vegán fogyasztók magatartására
The effect of community membership on vegan consumers’ behavior
Ilyés Noémi Láthatatlan turisták Budapest árnyékában
Invisible tourists under the shadow of Budapest
Stefán Ádám
Molich Kitti
Check-in a jövőbe – robotizálás a szállodai recepción
Check-In To The Future – Robotisation At Hotel Reception

Impresszum | Legal Notice

ISSN 2063-644X

Kiadja | Publisher:
Soproni Egyetem Kiadó | University of Sopron Press
9400 Sopron, Bajcsy-Zs. u. 4.

Felelős szerkesztő | Editor-in-chief:
Koloszár László